• Bilgi Almak Ve Sorularınız İçin
  • 05396093343
  • info@rusyadaokumak.com
St.Petersburg Devlet İnşaat Ve Mimarlık Üniversitesi
Petersburg devlet inşaat ve mimarlık Üniversitesi
Bilgi
Fiyatlar

Rusya St. Petersburg Devlet İnşaat Ve Mimarlık Üniversitesi

Saint.Petersburg Devlet İnşaat Ve Mimarlık Üniversitesi1. Rusya İmparatoru Nikolay'ın emri ve fermanı üzerine 1832 yılında kurulmuştur. Petersburg Devlet İnşaat Ve Mimarlık Üniversitesi 50'den fazla yabancı ülkelerden gelen uzmanlarda dahil 60.000'den fazla mimara ve mühendise eğitim vermiş, 2.Dünya savaşında ki yoğun tahriplerden ötürü resterasyon ve yeniden inşaa üzerinde çok büyük ve önemli rol oynamıştır.

Üniversitenin ismi çok uzun olduğu için her zaman kısa adı olan "SPbGASU" ile alınır ve diğer akademik kurumlar, devlet kurumları ve özel kuruluşlarla uluslararası işbirliği içerisindedir. Üniversite, Almanya, İtalya, Fransa, Avusturya, Polonya, Finlandiya, ABD, Çin vb. ülkelerden ortaklarla ortak araştırma çalışmalarında işbirliği yapmıştır.


St. Petersburg Devlet İnşaat Ve Mimarlık Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Okumak

Rusya'da İnşaat Mühendisliği Eğitimi almak isteyen öğrenciler ya da Rusya'da Mimarlık Eğitimi için Rusya'da Petersburg Devlet İnşaat Ve Mimarlık Üniversitesi'nde sınav şartı olmadan bu bölümleri okuyabilir ve Rusya'da mezun olup diplomanızı dünya genelinde denklik sorunu olmadan kullanabilir. Rusya'da En İyi İnşaat Mühendisliği Ve Mimarlık Eğitimini alacağınız kurumların başında Petersburg Devlet İnşaat Ve Mimarlık Devlet Üniversitesi gelmektedir.

Rusya St. Petersburg Devlet İnşaat Ve Mimarlık Üniversitesi Yurtları

İlk sene 3-4 kişilik odalarda konaklama imkanı sunar. Odanın büyüklüğüne göredir Ancak banyo ve tuvalet kullanımı ortakdır. Çok nadiren bazi odalarda kendinize ait banyo ve tuvalet imkanınız bulunmakta, ileriki senelerde seçeceğiniz bölüme göre farklı yurtlara farklı kalitede ki odalara yerleştirilip 2-3 kişi konaklama imkanı bulabilmektesiniz. Rusya yurt kalitesine göre ortalamanın altındadır, ev tutulması Despa tarafından tavsiye edilmektedir.

Rusya St. Petersburg Devlet İnşaat Ve Mimarlık Üniversitesi Denklik

Dünya Sıralamasında sadece "inşaat" "mimarlık" alanlarında sıralamalarda yer alır ve 100-200 aralığında bulunur. Diploma Türkiye Denkliği bulunur . Mezun öğrenciler Türkiye'de ve yurt dışında denklik sorunu yaşamazlar. Ancak yinede gidilecek ülkenin eğitim bakanlığı ile iletişime geçiliip önceden doğrulama alınmasında fayda vardır.Petersburg Devlet İnşaat Ve Mimarlık Üniversitesi Yıllık Lisans Bölüm Ücretleri

Mimarlık Yıllık 4400$
İnşaatYıllık 2400$
Elektrik Mühendisliği Ve Elektrik Enerjileri Yıllık 2500$
Tasarım (design)Yıllık 3500$
Hukuk Yıllık 2400$
Resterasyon Yıllık 4000$
Grafik Sanatı Yıllık 3500$
Arazi Yönetimi Ve KadastroYıllık 3100$
Uygulamalı MekaniklerYıllık 2800$
ŞehircilikYıllık 4400$
İşletmeYıllık 1700$
EkonomiYıllık 1700$

2024 Yılı Güncel Fiyatlarıdır.