• Bilgi Almak Ve Sorularınız İçin
  • 0539 609 33 43
  • rusyada.university@gmail.com
TIP
Bilgi
Fiyatlar
TIP

Rus tıp üniversitelerinin mezunları, dünya genelinde 100'den fazla ülkede başarıyla çalışmaktadırlar. Rusya'daki yabancılar için en popüler çalışma alanlarından biri tıptır. Rus üniversiteleri zengin bir tıp eğitim geçmişine sahiptirler. İlk tıp eğitim kurumu - İlaç Kararnamesi - XVII. yüzyılda, Rusya'da ortaya çıktı. Şimdi 70'ten fazla Rus üniversitesi doktor yetiştirmektedir.

Rusya'da TIP Okullarına Nasıl Girilir
  • Başvuru sahiplerinin Biyoloji ve Kimya bölümleri için sınavlar vermeleri gerekir. Bazı üniversiteler ek giriş sınavları yaparlar. Örneğin, I. Kant Baltık Federal Üniversitesi'nde (Kant Baltık Federal Üniversitesi), Rusça, “Tıbbi İş” programına başvuranlar, Rusça, biyoloji ve kimya derslerini vermektedirler. Benzer bir İngilizce kursuna kabul edildikten sonra - biyoloji ve kimya sınavlarının verilmesi.
  • Kimya ve biyolojiye ek olarak, Genel Tıp (Tıbbi İş) programına başvuran Kazan Federal Üniversitesi (KFÜ) adaylarının İngilizce sınavını geçmesi veya TOEFL sertifikası vermesi gerekecektir. Giriş sınavlarının tam bir listesi, kabul edilmeden hemen önce üniversiteye kayıt ofisinde açıklığa kavuşturulmalıdır.
  • Kısacası, her üniversitenin şartları degişkenlik gösterebilir. Daha fazla veya daha az gereksinim hatta lise diploması dışında hiç bir şart istenmeyedebilir. TIP okumak istiyorsanız mutlaka bizi arayın ve detaylı bilgi alın.
AçıklamaBaşlığı2

Açıklamadevamı

Sıkça Sorulan Sorular
SORU?

Cevap

SORU?

Cevap

SORU??

Cevap

SORU?

Cevap

SORU?

Cevap

Rusya'da TIP Eğitimi Yıllık Ücretleri

Moskova Devlet Üniversitesi 6700$

St.Petersburg Devlet Üniversitesi 5700$

Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi 8500$

Nijniy Novgorod Lobaçevskiy Devlet Üniversitesi 2800$

Kazan Federal Üniversitesi 3600$

Novosibirsk Devlet Üniversitesi 6000$

Nijniy Novgorod Devlet Tıp Akademisi 2500$

Kazan Devlet Tıp Akademisi 5450$

Dikkat ! Fiyatlarımıza Üniversite Yurdunda Konaklama Dahildir.