• Bilgi Almak Ve Sorularınız İçin
  • 05396093343
  • Rusya'da.university@gmail.com
Rusya'da TIP Okumak
Rusya'da tip okumak, Rusya'da tip eğitimi
Bilgi
Fiyatlar
Rusya'da Tıp Okumak

  Öğrencilerimiz genellikle Rusya'da Tıp okumak için bizlere sıkça başvuruyor. TIP eğitimi Rusya’nın en kaliteli okullarında dahi uygun maliyetler ile sınavsız bir şekilde okunulabiliyor. Öğrencilerimizin tercihleri üzerine

Rusya'da Tıp Okumak Denklik Var mı?

  Belirlediğimiz Rusya TIP Üniversiteleri Türkiye’de YÖK DENKLİK Sahibidir. Hatta Avrupa, Amerika gibi bölgelerin özel şartlarını taşıdığınız takdirde bu bölgelerde dahi Doktor olma şansınız bulunmaktadır. Dünyanın en iyi TIP eğitimi veren kurumlarına sadece lise diplomanız ile girebilirsiniz. Rusya’da yabancı öğrenciler için Lise diploma notu bir çok üniversite için önemli değildir. Hazırlık eğitimini başarıyla tamamlayan ve B1 dil seviyesine ulaşan öğrenciler 1. Sınıf TIP eğitimine başlarlar.

 Rusya'da Tıp Eğitimi aldıkları üniversite dünya sıralamasında ilk 1000 içerisinde yer alıyor ise doğrudan denkliğe sahiptir. Denklik hakkında detaylı bilgi için tıklayın


Rusya'da TIP Eğitimi Kaç Yıl?

  Rusya'da TIP eğitimi 6 Yıldır. Rusça ya da İngilizce dillerinde Hazırlık eğitimide alınacak ise toplamda 7 yıl sürecektir. TIP alanında uzmanlaşmak isteyen öğrencilerimiz mezun olmadan önce mutlaka eğitim danışmanlarımızdan bilgi almalıdır.

Rusya'da TIP Bölümü Kabul Şartları 2024

Rusya'da TIP bölümüne kabul alabilmek için DİPLOMA PUANI ŞARTI OLDUĞU BİLGİSİ DOĞRU GÜNCEL BİR BİLGİ DEĞİLDİR. Sadece iki üniversite de diploma notu istenmekte 70 ya da 80 üstü talep edilmektedir. Kabul için liseden mezun olmanız yeterlidir. Bir çok üniversite "hazırlık sertifikası" istemekte çünkü sadece dil hazırlığından ziyade, hazırlık senesinde biyoloji ve kimya hatta bazı okullarda temel anatomi derside öğretilmektedir. Bu sayede öğrenciler tercihlerinin ne kadar doğru olduğunu görebilmektedir..

  • Lise Diploması
  • Yabancı Dil Yeterliliği B1
  • Bazı Üniversitelerde 24-25 Yaş Sınırı
  • Çoğu Üniversitede Yabancı Dil Mülakatı
  • Çoğu Üniversitede Hazırlık Sertifika Şartı

Listeden de anlaşılacağı üzere tek yazılı bir kanun yoktur. Her okul farklı şartlarda ve farklı standartlarda alım yapmaktadır. En doğru tercihi yapabilmek ve en net bilgiyi alabilmek için lütfen danışmanlarımızla iletişime geçin.


Rusya'da TIP Okumak Zor mu?

  Dünyanın belkide en önemli ilimi olan insan sağlığı üzerine TIP eğitimi almak dünyanın hiçbir yerinde kolay değildir. Olmamalıdır. Kolay diyen hiç kimseye itibar edilmemelidir! Burada sorulması gerekilen soru “düzenli çalışabilir miyim?” , “uzun süre eğitim alacak potansiyele sahip miyim?” gibi kendinize yönelik sorulardır. Rusya'da Tıp okumak uzun bir maratona benzer , iyi başlayan değil. Düzenli ve istikrarlı devam edebilen kişi mezun olabilir. Neticede Türkiye’den her yıl 500’ü aşkın öğrenci sadece Rusya'da tıp eğitimi almak için gelmektedir. Türk TIP mezunları olduğuna göre. Rusya'da TIP eğitimi alınabilir ve dünyanın en iyi doktorlarından birisi olabilirsiniz.

Rusya’da TIP Okumak İçin Gerekenler?

  Liseden mezun olma şartı bulunmaktadır. Lise diplomanızın türünün çeşidinin bir önemi yoktur. Kısacası açık lise mezunu olmanız ve anadolu lise mezunu olmanız Rusya'da Tıp okumak için farketmemektedir. Lise diploma notunuz bazı ender üniversiteler de 70 puan ve üstü olması istenilebilir. Genel itibariyle böyle bir şart bulunmamaktadır. Danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Rusya'da En İyi TIP Üniversiteleri

  Rusya tıp eğitimi alanında oldukça ileri nadir ülkelerden birisidir. Rusya'da en iyi tıp üniversitesi Lomonosof Moskova Devlet Üniversitesidir.Ancak TIP bölümünün çok zor olduğunu baz aldığınızda en zor üniversitede en zor bölümü okumak çoğu öğrenci için hiç mantıklı bir tercih olmayacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular
TIP Mezunları Kolayca İş Bulabilir mi ?

Evet, TIP belkide en çok prestijli ve en çok talep gören bölümdür. İş imkanları ve maaş durumu çok iyidir, Rusya'da ve Avrupa'da iş bulunması kolaydır

Diploma Denkliği Hangi Ülkeleri Kapsıyor?

Avrupa ve Amerika'yı Kapsıyor, Üniversite ilk 1000 sıralamasında değil ise Türkiye için STS sınavına girilmesi gerekiyor 100 üzerinden 40 alınması şartı vardır.

Rusya'da TIP Okumak Yıllık Ücretleri

Rusya'da TIP Okumak Yıllık Ücreti Ortalaması 2500$-4000$ aralığındadır. Ancak tercih edeceğiniz okul ve şehire göre fiyatlar ciddi oranda değişmektedir. Fiyatlar okulların kalitesini yansıtmamaktadır. Okulların kalitesini dünya sıralaması yansıtmaktadır.İlk 1000 içerisinde yer alan üniversitelerin tercih edilmesi Despa tarafından şiddetle önerilmektedir. Üniversite sıralamalarını buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Rusya'da İngilizce Tıp Okumak Yıllık Ücretler

Kazan Federal Üniversitesi 5500$
Nijniy Novgorod Lobachevsky Devlet Üniversitesi 3200$
Kazan Devlet Tıp Akademisi 5400$
Moskova Nükleer Enerji Araştırma Üniversitesi Mephi 4000$
Moskova Halkların Dostluğu Üniversitesi 10500$
Moskova Devlet Tıp Üniversitesi Sechenov 10000$
Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi 4600$
Petersburg Devlet Üniversitesi 6500$

Rusya'da Rusça Tıp Okumak Yıllık Ücretler

Nijniy Novgorod Lobachevsky Devlet Üniversitesi 2700$
Kazan Federal Üniversitesi 4250$
Saint Petersburg Devlet Üniversitesi 4500$
Moskova Nükleer Enerji Araştırma Üniversitesi 2600$
Kazan Devlet Tıp Akademisi 5400$
Moskova Halkların Dostluğu Üniversitesi 9500$
Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi 4300$
Petersburg Devlet Üniversitesi 4500$
2024 Yılı Güncel Fiyatlarıdır.