• Bilgi Almak Ve Sorularınız İçin
  • 05396093343
  • rusyada.university@gmail.com
Rusya'da TIP Okumak
Bilgi
Fiyatlar
Rusyada Tıp Okumak

  Öğrencilerimiz genellikle Rusyada Tıp okumak için bizlere sıkça başvuruyor. TIP eğitimi Rusya’nın en kaliteli okullarında dahi uygun maliyetler ile sınavsız bir şekilde okunulabiliyor. Öğrencilerimizin tercihleri üzerine

Rusyada Tıp Okumak Denklik Var mı?

  Belirlediğimiz Rusya TIP Üniversiteleri Türkiye’de YÖK DENKLİK Sahibidir. Hatta Avrupa, Amerika gibi bölgelerin özel şartlarını taşıdığınız takdirde bu bölgelerde dahi Doktor olma şansınız bulunmaktadır. Dünyanın en iyi TIP eğitimi veren kurumlarına sadece lise diplomanız ile girebilirsiniz. Rusya’da yabancı öğrenciler için Lise diploma notu bir çok üniversite için önemli değildir. Hazırlık eğitimini başarıyla tamamlayan ve B1 dil seviyesine ulaşan öğrenciler 1. Sınıf TIP eğitimine başlarlar.

 Rusyada Tıp Eğitimi aldıkları üniversite dünya sıralamasında ilk 1000 içerisinde yer alıyor ise doğrudan denkliğe sahiptir. Denklik hakkında detaylı bilgi için tıklayın


Rusyada TIP Eğitimi Kaç Yıl?

  Rusyada TIP eğitimi 6 Yıldır. Rusça ya da İngilizce dillerinde Hazırlık eğitimide alınacak ise toplamda 7 yıl sürecektir. TIP alanında uzmanlaşmak isteyen öğrencilerimiz mezun olmadan önce mutlaka eğitim danışmanlarımızdan bilgi almalıdır.

Rusyada TIP Okumak Zor mu?

  Dünyanın belkide en önemli ilimi olan insan sağlığı üzerine TIP eğitimi almak dünyanın hiçbir yerinde kolay değildir. Olmamalıdır. Kolay diyen hiç kimseye itibar edilmemelidir! Burada sorulması gerekilen soru “düzenli çalışabilir miyim?” , “uzun süre eğitim alacak potansiyele sahip miyim?” gibi kendinize yönelik sorulardır. Rusyada Tıp okumak uzun bir maratona benzer , iyi başlayan değil. Düzenli ve istikrarlı devam edebilen kişi mezun olabilir. Neticede Türkiye’den her yıl 500’ü aşkın öğrenci sadece Rusyada tıp eğitimi almak için gelmektedir. Türk TIP mezunları olduğuna göre. Rusyada TIP eğitimi alınabilir ve dünyanın en iyi doktorlarından birisi olabilirsiniz.

Rusya’da TIP Okumak İçin Gerekenler?

  Liseden mezun olma şartı bulunmaktadır. Lise diplomanızın türünün çeşidinin bir önemi yoktur. Kısacası açık lise mezunu olmanız ve anadolu lise mezunu olmanız Rusyada Tıp okumak için farketmemektedir. Lise diploma notunuz bazı ender üniversiteler de 70 puan ve üstü olması istenilebilir. Genel itibariyle böyle bir şart bulunmamaktadır. Danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular
TIP Mezunları Kolayca İş Bulabilir mi ?

Evet, TIP belkide en çok prestijli ve en çok talep gören bölümdür. İş imkanları ve maaş durumu çok iyidir, Rusya'da ve Avrupa'da iş bulunması kolaydır

Diploma Denkliği Hangi Ülkeleri Kapsıyor?

Avrupa ve Amerika'yı Kapsıyor, Üniversite ilk 1000 sıralamasında değil ise Türkiye için STS sınavına girilmesi gerekiyor 100 üzerinden 40 alınması şartı vardır.

Rusyada TIP Okumak Yıllık Bölüm Ücretleri


Rusya'da TIP eğitimi okumak isteyen öğrencilerin konaklama dahil yıllık verecekleri tutar 3500$-7000$ aralığındadır. İlk 1000 içerisinde yer alan üniversitelerin tercih edilmesi Despa tarafından şiddetle önerilmektedir.

Kazan Federal Üniversitesi 4500$
Kazan Federal Üniversitesi "İngilizce" 5750$
Nijniy Novgorod Lobachevsky Devlet Üniversitesi 2700$
Nijniy Novgorod Lobachevsky Devlet Üniversitesi 3200$
Saint Petersburg Devlet Üniversitesi 4500$
Saint Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi 3100$
Kazan Devlet Tıp Akademisi 5400$
Kazan Devlet Tıp Akademisi "İngilizce" 5400$
Moskova Halkların Dostluğu Üniversitesi "ingilizce" 9500$
Moskova Halkların Dostluğu Üniversitesi 8500$
Ruble/Dolar 0.13 Baz alınmıştır