• Bilgi Almak Ve Sorularınız İçin
  • 05396093343
  • info@rusyadaokumak.com
Rusya'da Diş Hekimliği Okumak
rusyada diş hekimliği okumak
Bilgi
Fiyatlar
Rusyada Diş Hekimliği Okumak

Rusyada Diş Hekimliği eğitimi mutlaka kaliteli üniversitelerinden alınmalıdır. Kazan Federal Üniversitesi ve Nijniy Novgorod Lobachevsky Devlet Üniversitesi gibi dünya sıralaması ilk 1000 de bulunan üniversiteler sizi dünyanın sayılı ve en iyi diş hekimlerinden birisi yapmak için hazırlar. Kaliteli eğitim zor eğitim demek değildir. Kaliteli eğitmenler ve en uygulanabilir materyaller doğrultusunda en iyi mezunları yetiştirmektir.

Rusyada Diş Hekimliği Denklik Varmı?


Rusya Üniversitelerinden Diş Hekimliği bölümünden mezun olan öğrenciler tavsiye ettiğimiz üniversitelere gittiğinde denklik sorunu yaşamazlar. Rusya’da Diş Hekimliği eğitimi alınan üniversite dünya sıralamasında ilk 1000 içerisinde yer alıyorsa denkliği var demektir. Üstelik sadece Türkiye değil, şartları yerine getirildiğinde Avrupa bölgelerinde ve Amerika’da diploması geçerlidir. Rusya’da Diş Hekimliği Mezunu öğrenciler üniversiteleri ilk 1000 içerisinde değil ise Türkiye’ye döndüklerinde 100 üzerinden 40 alması gerekilen bir Seviye Testip Sınavına (STS) girmeleri gerekir. Burada amaç ders görüp görmediğinizi anlamaktır. Herhangi bir sıralamaya veya kontenjana tabi tutulmayacaklardır.


Rusyada Diş Hekimliği Bölüm Fiyatları


Rusyada diş hekimliği okumak isteyen öğrenciler yıllık eğitim fiyatlarını ortalama 3000$ - 6000$ olarak düşünebilirler. Üstelik konaklama fiyata dahildir. Dolar olarak yazılan bölüm fiyatları Ruble den çevrilmektedir Ruble'deki değişim fiyatları düşürmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular
Diş Hekimliği Mezunları Kolayca İş Bulabilir mi ?

Evet, Diş Hekimliği herzaman çok prestijli ve talep gören bir bölümdür. İş imkanları ve maaş durumu oldukça iyidir, Rusya'da ve Avrupa'da iş bulunması en kolay mesleklerdendir.

Diploma Denkliği Hangi Ülkeleri Kapsıyor?

Avrupa ve Amerika'yı Kapsıyor, Türkiye için üniversitenin dünya sıralaması ilk 1000 sıralamada değil ise STS sınavına girilmesi gerekiyor 100 üzerinden 40 alınması şartı vardır.

Rusyada Diş Hekimliği Okumak Yıllık Bölüm Ücretleri


Rusya'da Diş Hekimliği Okumak İçin Ödenmesi Gereken Yıllık Eğitim Ücretleri

Kazan Federal Üniversitesi 4500$
Kazan Federal Üniversitesi "İngilizce" 6400$
Kazan Devlet Tıp Akademisi 5400$
Kazan Devlet Tıp Akademisi "İngilizce" 5400$
Nijniy Novgorod Lobachevsky Devlet Üniversitesi 2700$
Nijniy Novgorod Lobachevsky Devlet Üniversitesi "İngilizce" 3200$
Saint Petersburg Devlet Üniversitesi 4400$
Saint Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi 3100$
Moskova Halkların Dostluğu Üniversitesi 8500$
Ruble/Dolar 0.13 Baz alınmıştır